2017 NAHRA High Point Dogs
Through July 1, 2017
Started          
Alaska Region          
ABHAINN'S DANCING IN THE SKYE LINDA WOODS     5 pts.
ALASKA'S BLACK BLUEBELL WILLIAM BROUSSARD     5 pts.
PIONEER PEAK'S LET HOPE ARISE ESTHER COUCH     5 pts.
             
Central Region          
RISKY RAIDER'S ZOEY BUTTER CUP PHILLIP HINES     10 pts.
             
East Region          
BUCKSTONE WAPITI FOUR STAR'S MILLION KERRIANNE MAZANEK     10 pts.
EMELINE'S HOOK LINE AND SINKER KATHLEEN SALEMI     10 pts.
GUNPOWDER POINT'S REBEL RYDER GREGORY TRACEY     10 pts.
GUNPOWDER POINT'S RUSHIN ROUXLETTE GREGORY TRACEY     10 pts.
             
West Region          
GOODNGOLD'S WHAT A HOOT BARBARA WALMER     10 pts.
             
Hunter          
Alaska Region          
THREE SISTERS MOUNTAIN BLACK STORM LARRY AREND     7.5 pts.
THREE SISTERS MOUNTAIN LUCILLE BOB MALONEY     7.5 pts.
             
Central Region          
BAIER'S BLAZING BUCKSHOT BUCKEROO TODD ROBERT HAUBRICK   5 pts.
BAIER'S PRAIRIE DISGUISE TROY CALLANAN     5 pts.
GET 'EM UP GEORGE MICHAEL ANTHONY MURPHY   5 pts.
MLTV ALLY'S LITTLE BOO LARRY & VIRGINIA DUSANEK   5 pts.
             
East Region          
FOXGROVES HIGH ON TURKEY RIDGE RAY & LIZ COREY     7.5 pts.
             
West Region          
ABSOLUT MALEFICENT MS. WANDA H. FRONTADO   10 pts.
             
Intermediate          
Alaska Region          
DUKE KAHANAMOKU FOO SALLY & STAN FOO     10 pts.
WINDY MATANUSKA MIDNIGHT ABIGAIL PETER J. PROBASCO     10 pts.
             
Central Region          
HARVEST MOON'S WILD CARD DAKE DIETRICH     20 pts.
STONY BROOK HOT HANDLING HABANERO RAY & TED ESBOLDT     20 pts.
             
East Region          
STONY BROOK'S TAKE IT TO THE LIMIT DAVID & ANN MELLENDER   25 pts.
             
West Region          
LOLENDA'S SONORAN ARCHER COACH WILLIAM DAVID WOODRUFF JR. 20 pts.
             
Senior          
Alaska Region          
TOUCHED BY THE SUN'S SUMMER BREEZE JOSEPH E. & JULIE GROHS   160 pts.
             
Central Region          
STONY BROOK BLACK PEPPER RAY & LISA ESBOLDT     80 pts.
             
East Region          
MAXWELL EDISON OF LIVERPOOL JAVIER PEREZ & KAREN LOH   240 pts.
             
West Region          
CAERLEON'S ISLE OF JURA ROBERT ALAN BLACK   120 pts.
CODE 3'S MISS LIBERTY INDEPENDENCE DAY ROBERT M. SIAU     120 pts.
DREAMMEYER CALL DOWN THE THUNDER WANDA H. FRONTADO   120 pts.
LOLENDA'S CHAMPAGNE SHIVER OF CRIDER DIANE E. CRIDER   120 pts.
             
WORKING UPLAND RETRIEVER      
Central Region          
DACA'S MN 197 ALL-AMERICAN DAVID UMSTED     5 pts.
DELTA MARSH NALA JOHN HAUGLAND     5 pts.
SILVER LAKE CHILLI DECOCOA TOM KUBALL     5 pts.
SILVER LAKE TRUE CAJUN TULE TOM KUBALL     5 pts.
STONY BROOK CROWNED ROYAL TRAVIS LUND     5 pts.
TINYS HANOVER HURRICANE BROOKS HENDERSON   5 pts.
             
East Region          
COLRAIN LOCATIN' LOLA

RANDALL J. &

CATHARINE M. CARLSON

10 pts.
CUILEANN JET ALAN DOLAN     10 pts.
FRENCH CREEK AUTUMN SKY MARTIN R. KANE     10 pts.
             
SENIOR UPLAND RETRIEVER        
Alaska Region          
TOUCHED BY THE SUN'S SUMMER BREEZE JOSEPH E. & JULIE GROHS   20 pts.
             
Central Region          
BREZEE OAK'S KEEP TO THE CODE JEFFREY BREZEE     20 pts.
POND HOLLOW FLYING PRAIRIE SAGE HEN JOHN HAUGLAND     20 pts.
STONY BROOK HOT HANDLING HABANERO RAY ESBOLDT & TED ESBOLDT   20 pts.
TNT'S GOLD RUSH LUCILLE JILL & MIKE MATSON   20 pts.
TIBERIUS OF PRAIRIE ROSE PAUL & REBECCA AGRANOFF   20 pts.
East Region          
COPPERBIRCH SHANNON ALAN DOLAN     40 pts.